Odwiedź nas na facebooku
Wytwórnia Krajowa - strona główna
Milcz Serce

Formacja Milcz Serce pochodzi z pewnego dużego, ponurego miasta na południu Polski. Tworzą ją doświadczeni muzycy i przyjaciele, którzy mają za sobą tysiące kilometrów w ciasnych busach, setki koncertów w przepoconych klubach i dziesiątki nocy spędzonych w obskurnych motelach. Swój pierwszy album po prostu wrzucili do sieci, nieszczególnie przejmując się promocją, ani nie zabiegając o względy wydawców. Wytwórnia znalazła ich sama... i od razu przekonała się, że trafiła na bezkompromisowych muzyków. Dwa single zwiastujące ich kolejne wydawnictwo („Cygan” oraz „Luty”) ostatecznie nie trafiły na krążek, gdyż nie pasowały do całościowej koncepcji albumu.

Płyta „Nawyki/Kolizje” ukazała się 14 lutego 2013 r., nakładem Wytwórni Krajowej. Album to bliskie każdemu z nas pieśni o rozstaniach i niespełnionych obietnicach. W rocznicę jego premiery światło dzienne ujrzała zupełnie nowa EP-ka zatytułowana „MOTA” (ze śląskiego ćma). Muzycy ponownie zaskoczyli wydawcę, gdyż zapowiadali jeden singiel („Atom”), a dostarczyli mu cały mini-album poruszających piosenek.

Niewątpliwie wyjątkowa muzyka grupy rozpościera się gdzieś pomiędzy akustyczną delikatnością, a post-rockową psychodelią. Głęboko zanurzona w miejskim folklorze, opiera się ona przede wszystkim na soulujących głosach, kameralnych gitarach i ciepłych brzmieniach klawiszy, uzupełnionych o partie takich instrumentów jak akordeon, mandolina czy saksofon.

Inicjatorem projektu Milcz Serce jest Adam Be – kompozytor i producent całości, a za warstwę liryczną i śpiew odpowiada Bart Björn. Drugim wokalistą jest natomiast Martin Gaszla, aktualnie przebywający na emigracji. W zeszłym roku do zespołu dołączyli: Mateusz Parzymięso, Michał Parzymięso oraz Marek Wrona.

Zdjęcia prasowe: pobierz